Strona główna » Statyw na probówki. Plastikowy czy metalowy?

Statyw na probówki. Plastikowy czy metalowy?

Statywy na probówki są powszechnie wykorzystywane w laboratoriach. Przeznaczone są zarówno do organizacji, jak i przenoszenia oraz przechowywania naczyń. Zapewniają wsparcie dla probówek, z którymi pracują, pozwalając je utrzymać w bezruchu. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z delikatnym sprzętem, wykonanym ze szkła. Dostępne obecnie statywy na probówki różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Powstają zarówno z plastiku, jak i metalu. Który rodzaj wybrać?

Plastikowe statywu na probówki

Zasadniczym celem statywów na probówki jest bezpieczne przechowywanie wrażliwych naczyń. Mają kilka małych otworów, w których umieszczane są probówki. Elementy wykonane z tworzyw sztucznych z powodzeniem spełniają to zadanie. Jednocześnie są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, co również jest ich zaletą.

Nie zawsze jednak plastik możliwy jest do zastosowania w laboratorium. Dlatego właśnie powszechnie wykorzystywane są również statywy metalowe — wytrzymałe, trwałe i uniwersalne.

Metalowe statywy na probówki

Metalowe statywu na probówki to jeden z produktów dostępnych w ofercie naszej firmy. Umożliwiają one łatwe i bezpieczne przenoszenie i przechowywanie, np. w zamrażarkach niskotemperaturowych. Jesteśmy producentem sprzętu laboratoryjnego, dlatego też wykonujemy statywy metalowe na indywidualne zamówienie klienta według uzgodnionych wymiarów. Dzięki temu produkt w pełni odpowiada konkretnym potrzebom.

Metalowe statywy na probówki zapewniają wszechstronne zastosowanie. Ich najważniejszą zaletą jest wytrzymałość oraz wyjątkowa trwałość. Wykazują odporność na różnorodne substancje i są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Z powodzeniem służą przez długi czas, zachowując swoje walory użytkowe. Są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Mogą obsługiwać różne elementy w każdych warunkach, takich jak np. wysokie temperatury i temperatury ujemne.

Jesteś zainteresowany metalowymi statywami na probówki? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.