Statyw na probówki. Plastikowy czy metalowy?

Statywy na probówki są powszechnie wykorzystywane w laboratoriach. Przeznaczone są zarówno do organizacji, jak i przenoszenia oraz przechowywania naczyń. Zapewniają wsparcie dla probówek, z którymi pracują, pozwalając je utrzymać w bezruchu. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z delikatnym sprzętem, wykonanym ze szkła. Dostępne obecnie statywy na probówki różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Powstają zarówno z plastiku, jak i metalu. Który rodzaj wybrać?

Plastikowe statywu na probówki

Zasadniczym celem statywów na probówki jest bezpieczne przechowywanie wrażliwych naczyń. Mają kilka małych otworów, w których umieszczane są probówki. Elementy wykonane z tworzyw sztucznych z powodzeniem spełniają to zadanie. Jednocześnie są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, co również jest ich zaletą.

Nie zawsze jednak plastik możliwy jest do zastosowania w laboratorium. Dlatego właśnie powszechnie wykorzystywane są również statywy metalowe — wytrzymałe, trwałe i uniwersalne.

Metalowe statywy na probówki

Metalowe statywu na probówki to jeden z produktów dostępnych w ofercie naszej firmy. Umożliwiają one łatwe i bezpieczne przenoszenie i przechowywanie, np. w zamrażarkach niskotemperaturowych. Jesteśmy producentem sprzętu laboratoryjnego, dlatego też wykonujemy statywy metalowe na indywidualne zamówienie klienta według uzgodnionych wymiarów. Dzięki temu produkt w pełni odpowiada konkretnym potrzebom.

Metalowe statywy na probówki zapewniają wszechstronne zastosowanie. Ich najważniejszą zaletą jest wytrzymałość oraz wyjątkowa trwałość. Wykazują odporność na różnorodne substancje i są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Z powodzeniem służą przez długi czas, zachowując swoje walory użytkowe. Są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Mogą obsługiwać różne elementy w każdych warunkach, takich jak np. wysokie temperatury i temperatury ujemne.

Jesteś zainteresowany metalowymi statywami na probówki? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

próbówki

Jak wybrać statyw laboratoryjny?

Wybór odpowiedniego statywu laboratoryjnego to kluczowy element w prowadzeniu badań naukowych, diagnostycznych oraz medycznych. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka...

Czytaj więcej
sterylizator

Poznaj rodzaje sterylizatorów

Sterylizacja to proces mający na celu zneutralizowanie wszelkich drobnoustrojów, takich jak bakterie, wirusy czy grzyby. Sterylizatory coraz częściej pojawiają się...

Czytaj więcej