Strona główna » Jakie urządzenie będzie odpowiednie do sterylizacji narzędzi kosmetycznych?

Jakie urządzenie będzie odpowiednie do sterylizacji narzędzi kosmetycznych?

Sterylizacja narzędzi to bardzo ważny element działalności wszelkich salonów i gabinetów kosmetycznych. Jest to absolutna konieczność i podstawa, na którą muszą zwracać nie tylko pracownicy, ale i klienci tego typu punktów usługowych. W tym wpisie wyjaśnimy, jakie urządzenia przeznaczone są do profesjonalnej sterylizacji narzędzi kosmetycznych.

Znaczenie skutecznej sterylizacji

Sterylizacja to inaczej wyjałowienie, czyli proces technologiczny, którego celem jest zniszczenie wszelkich występujących na powierzchni form mikroorganizmów (w tym formy wegetatywne, przetrwalnikowe i zarodnikowe). Pod wpływem określonych działań — mechanicznych, fizycznych lub chemicznych — zastosowanie znajdują wyłącznie narzędzia, które są sterylne (jałowe), a więc nie występują na nich żadne drobnoustroje.

Sterylizacja to obowiązek, który dotyczy nie tylko medycznych gabinetów zabiegowych, ale również gabinetów kosmetycznych. W obu przypadkach mamy do czynienia z czynnościami, podczas których może dochodzić do przerwania ciągłości skóry. Zarówno lekarz, pielęgniarka, jak i kosmetyczka ma kontakt z płynami ustrojowymi klienta. Wszystko to sprawia, że ryzyko przeniesienia się wielu groźnych patogenów jest bardzo duże. Dlatego też sterylizacji powinny być poddawane wszystkie narzędzia wielokrotnego użytku, które wykorzystywane są podczas pracy, w tym również sprzęt do manicure i pedicure.

Sterylizatory suche w gabinetach kosmetycznych

W ofercie naszej firmy dostępne są różne urządzenia sterylizujące przeznaczone do zastosowania nie tylko w szpitalach czy gabinetach medycznych, ale i salonach kosmetycznych. Najnowszym, najszybszym i najprostszym rozwiązaniem, które znajduje częste zastosowanie, jest sterylizator suchy, który umożliwia wyjaławianie różnorodnych narzędzi. Proces wyjaławiania następuje pod wpływem suchego, gorącego powietrza.

Jest to sprzęt, który zapewnia wiele możliwości wykorzystania. Sprawdza się w przypadku narzędzi wykonanych z różnych materiałów, w tym m.in. szkła, porcelany czy metalu. Co więcej, w stabilizatorach suchych z powodzeniem można dezynfekować maseczki ochronne, w tym maseczki N95 (tzw. maseczkach chirurgicznych) oraz maseczkach typu FFP2 i FFP3.